Anasayfa   |   Kliniğimiz   |   Özgeçmiş   |   Yayınları   |   Videolar   |   İletişim

 YARARLI BİLGİLER
KARANFİL -1 - 22.2.2015
Karanfil; Asya ve Güney Amerika’nın tropik bölgelerinde yetişen yaprak dökmeyen bir ağaç türünün çiçeğidir. Karanfil çiçeği tomurcukları ve kökü; baharat olarak yemeklere tat vermek amacıyla kullanılmaktadır.

MÜSLİ VE YARARLARI - 17.3.2013
Tahıllı gıdalar, yulaf, buğday, pirinç gibi gıdalar ve bunlardan elde edilen ürünlerdir. Tahıl tanesinin (kepek+nişastalı kısım+öz) tüm kısımlarını içerecek şekilde öğütülmesi ve bu şekilde hazırlanan ürünler ise tam tane tahıl ürünleri olarak tanımlanır.

SICAK EKMEK TÜKETİMİ - 16.3.2013
Uzmanlar; fırından çıkan sıcak ekmeğin hemen tüketilmesinin, mide ve bağırsak sistemine zarar verdiğini; bu nedenle ekmeğin alındıktan 4-5 saat sonra tüketilmesi gerektiğini belirtmektedirler.

KALİTELİ BİR UYKU İÇİN YATAK SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER: - 8.3.2013
Kaliteli bir uyku sırasında; vücutta bir takım aktiviteler oluşur. Uyku sırasında oluşan aktiviteler: Kaliteli bir uyku sırasında hafızamız keskinleşmekte,

TURP VE SAĞLIĞIMIZA ETKİLERİ - 7.3.2013
Kış sofrası; kış mevsiminin oluşturacağı sağlık sorunlarından koruyacak etkide olmalıdır. Hatta kışın beslenmemizde yapacağımız ayarlamalar; kışı sağlıklı geçirmemizde son derece etkilidir. Bu nedenle; kış soframızda mutlaka turp olmalıdır.

AYVA KOMPOSTOSU VE SAĞLIKTA ÖNEMİ - 7.3.2013
Uzmanlar; ayva kompostosunun, yüksek mineral ve bol vitamin içeriği ile birçok hastalıktan korunmada oldukça etkili olduğunu belirtmektedirler.

KIŞ AYLARINDA BİTKİ ÇAYLARININ ÖNEMİ - 13.1.2013
Kış ayları; hastalıkların en çok görüldüğü ve bağışıklık sisteminin düştüğü aylar olduğu için; kış aylarında içilecek bitki çayları sayesinde; vücudu tehdit eden ve hastalıklara neden olan bakteri ve virüslere karşı dayanıklılık artmaktadır.

 

HİZMETLERİMİZ
4 Boyutlu Ultrason
Gebelik Takibi
Jinekoloji
Kısırlık
Cerrahi Uygulamalar
Kanser Tarama
Aile Planlaması
Menopoz ve Cinsel Sağlık
 
   

Copyright © Opr.Dr.Mustafa KEKOVALI
Bu sitede bulunan her türlü bilgi, yazı ve yapılan açıklamalar bilgilendirme amaçlıdır.