Anasayfa   |   Kliniğimiz   |   Özgeçmiş   |   Yayınları   |   Videolar   |   İletişim

 SAĞLIK HABERLERİ
UYKU APNESİNİN TETİKLEDİĞİ HASTALIKLAR - 14.3.2013
Uzmanlar; Uyku Apne Sendromu’nun tedavi edilmediğinde uzun dönemde bir çok önemli hastalığa yol açabileceğini belirtmektedirler.

TANSİYON VE KANSERDE KEREVİZ SAPININ ETKİLERİ - 13.3.2013
California Üniversitesi’nde yapılan araştırmada kereviz ve kereviz sapının tansiyonu düşürdüğü ve tümör hücrelerini kontrol ettiği tespit edilmiştir. Ancak; kereviz kokusundan dolayı bir çok kişi tarafından çok tercih edilmeyen bir sebzedir.

SİGARA İÇME VE DEPRESYON BAĞLANTISI - 12.3.2013
Sigara tiryakileri; sigaranın kendilerini psikolojik açıdan rahatlattığını söyleseler de, yapılan araştırmalar bunun tam tersini göstermektedir.

ÖFKE YÖNETİMİ  - 10.3.2013
Öfkemizin artığı dönemlerde çevremizdeki insanları kırdığımız gibi kalp krizi geçirme olasılığımız da yükselmektedir. Bunun için; kişilerin ÖFKE YÖNETİMİ'NE hazır olmaları gerekir.

BAZI KİŞİLERDE SIK GÖRÜLEN TAKINTILAR - 7.3.2013
Hemen hemen herkesin temiz, sağlıklı ve güvenli kalmaları için yaptıkları alışkanlıklar vardır. (Yemek yemeden önce ellerin yıkanması, evden çıkmadan önce kapıların kilitlenmesi ve fırının söndürülmesi , çalışırken sevilen şarkının melodisinin fısıldanması, yatmadan önce ertesi gün gerekli olacak eşyaların ayarlanması gibi)

ŞİZOFRENİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER - 15.1.2013
PSİKOZ KAVRAMI: Kısaca kişinin gerçeklikle ilgisini koparan ruh hastalıklarının genel adıdır. Psikozlar; en basitinden bir kaç gün süren kısa psikozlar ve bazen bir ömür boyu devam edebilen şizofreni yelpazesinde çok fazla sayıda hastalık halinde görülebilir.

TALASEMİ MAJOR (COOLEY ANEMİSİ--AKDENİZ KANSIZLIĞI) - 14.1.2013
TALASEMİ MAJOR; sorumlu genin hem anne, hem de babadan, yani homozigot olarak geçmesiyle oluşur. Akdeniz kansızlığının en ağır belirtiler veren tipidir. Yapılan incelemelerde; anne ve babanın kanında talasemi minöre özgü hemoglobinler saptanarak hastalığın kalıtsal temeli açıkça ortaya çıkarılır.

 

HİZMETLERİMİZ
4 Boyutlu Ultrason
Gebelik Takibi
Jinekoloji
Kısırlık
Cerrahi Uygulamalar
Kanser Tarama
Aile Planlaması
Menopoz ve Cinsel Sağlık
 
   

Copyright © Opr.Dr.Mustafa KEKOVALI
Bu sitede bulunan her türlü bilgi, yazı ve yapılan açıklamalar bilgilendirme amaçlıdır.